- A térkő kiválasztása
A térkő lerakása sokak szerint a földmunkával kezdődik, holott még mielőtt megejtenénk az első ásónyomot, rendkívül fontos, hogy kiválasszuk a számunkra megfelelő változatot. Ez nemcsak azért lényeges, mert többféle színben és formában kaphatók ma már ezek a burkolóanyagok, hanem azért is, mert minden méretnek megvan a maga funkciója. A szimpla garázsbeállókhoz, feljárókhoz vagy járdákhoz például bőven elegendő, ha 6 centiméteres térkővel dolgozunk, lévén nagy súlyt ezeknek nem kell elviselniük. Nagyobb terhelésű helyek, például teherautók, illetve mezőgazdasági gépek esetén viszont a 8-10 cm vastag térkövek ajánlottak.
2. Az alapozás
A megfelelő alapozás a térkövezés egyik legfontosabb része. Ehhez el kell távolítani a talajt legalább 50-70 cm mélységben, a terheléstől függően. A kiásott területnek 30 cm-rel szélesebbnek kell lennie, mint a végleges burkolat, és biztosítani kell a megfelelő lejtést a vízelvezetéshez. Ezzel megóvjuk a térkövezett felületet a ví z okozta károktól és a fagyás okozta problémáktól.
3.Szegélyezés
Az oldal szegélyzés biztosítja, hogy a szélső térkövek vagy burkolólapok nem lazulnak ki. Ideális esetben ez 5 cm vastag, 20-25 cm magasságú szegélykövekkel történik. Helyezze a köveket egy kiásott árokba, 10-12 cm-es betonágyba. A szegélykő lerakása előtt érdemes átgondolni, milyen magas lesz a végső térkövezés, hiszen annak a szegéllyel egy szintben kell lennie.
4. A fagyvédő és a teherhordó réteg lerakása
A fagyvédelem és a megfelelő teherbírás biztosítása érdekében egy 20-30 cm vastag teherhordó réteget kell lerakni (0-56 zúzott kő), attól függően, hogy mekkora terhelést kell elviselnie a felületnek. Erre kerül rá a második teherhordó réteg még 20 cm (0-22 zúzott kő). A legjobb, ha zúzott követ, de sódert vagy más ömlesztett anyagot használhatunk, amelyet alaposan ledöngölünk, rétegenként külön-külön. Fontos, hogy a felhasznált anyag agyagmentes és mészkőmentes legyen, mivel a térkövek elszíneződést okozhatják, és mivel az anyag és a mészkő porózus anyag így fagy hatására elmozdulna a felületet.
5. Az ágyazat kialakítása
A teherhordó réteg ledöngölése után következik az ágyazat kialakítása. Ehhez általában finom zúzott követ (2-4 mm), amelyet 2-4 cm vastagságban oszlatunk el a teherhordó rétegen. Az ágyazatot lazán hagyjuk, mivel a térkő súlya alatt tömörödik majd. Az egyenletes felszínt vízmértékkel és lehúzóléccel alakítjuk ki, hogy a térkövek stabilan és egyenletesen álljanak.
6. A térkő lerakása
Az ágyazat elkészítése után kezdhetjük meg a térkő lerakását. A munkát mindig a legalacsonyabb ponttól, a szélektől indítjuk, hogy a vízelvezetés biztosított legyen. A kövek közötti távolság ne legyen nagyobb 0,5 cm-nél (ezt biztosítják a térkövek szélén található távolságtartók, alapból igy vannak gyártva), és használjunk zsinórt és vízmértéket az egyenes vonalak biztosításához. Ha többféle színű vagy mintás térköveket használunk, érdemes előre megtervezni a mintákat. Ahhoz, hogy egységes